Mosty

Są uzupełnieniami protetycznymi, które odbudowują brak jednego lub większej ilości zębów.

O możliwości ich zastosowania decyduje stan zachowanych zębów, ich rozmieszczenie i ustawienie  względem miejsca, z którego usunięto ząb (czyli luki) oraz siła osadzenia ich w kości.

Założenie mostu jest możliwe gdy przed i za luką znajdują się zęby mocno osadzone w kości. Najprostszy most odbudowujący jeden ząb składa się z dwóch koron protetycznych oraz połączonego z nimi zęba sztucznego, czyli przęsła.

W celu wykonania mostu należy zęby przeznaczone do pokrycia koronami odpowiednio oszlifować. Taki zabieg jest nieodwracalny.

Mosty wykonuje się przeważnie jako konstrukcje złożone z dwóch rodzajów materiału. Część nośną mostu, tzn. wewnętrzne części koron    i przęsła wykonuje się ze stopów metali szlachetnych lub nieszlachetnych. Natomiast część zewnętrzną, licową, nadającą mostowi wygląd estetyczny wykonuje się z porcelany lub kompozytu.

Większość mostów jest uzupełnieniami stałymi, które do zębów własnych pacjenta przymocowuje się za pomocą cementu dentystycznego.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.